Škola už zase začíná :-(

1. září 2007 v 13:51 | Siaras.blog.cz |  About me
1.ZÁŘÍ

To už je zase září???!!!!

to je jak naschvál ty prázdniny uběhly jak voda
já si je teda moc neužila
štěstí že jsem aspon mněla tady comp jinak bych se zcvokla
nojono zase září brala bych dva mněsíce navíc XD
ale zato se těším na lidičky ve škole XD
což je vlastně plus XD nojo jen co si to řeknu je mi líp XD
no doufám že ste si užily prázdniny a abysme nebyly zas tak zblblý jak říká mamka
tak sem přidám něco z historie jak vznikla poviná docházka aby ste mohly tak za
3-4 mněsíce nadávat " A kvůli komu to teda chodíme do školy??"
článek najdete pod těmito mími slovy (nebo spíše kecy XD)

Školní docházka. Jako v jiných státech kulturních tak i u nás je uzákoněna povinná [Školní docházka] aspoň do školy obecné. Povinnost choditi do školy začíná 6. rokem dítěte a trvá plných 8 let.Jakýmsi základem pro rozšíření docházkové škol. povinnosti jest ustanovení malého škol. zákona o kursech pro mládež škole odrostlou od 14 do 16 let. Dosud je jich zřízeno velmi málo. Neomluvitelné úlevy v povinné [Školní docházka]-ce jsou zakázány. Povinnosti choditi do veř. školy obecné n. měšťanské jsou zproštěny děti, které. chodí do škol střed., děti úchylné, stižené těžkou vadou tělesnou a děti vyučované v úředně povolených školách soukromých nebo ty, jimž bylo dovoleno domácí vyučování. Domácí vyučování povoluje okres. škol. úřad jen tehdy, je-li dosažení učeb. cíle zabezpečeno a zároveň je postaráno o mravní a státoobčanskou výchovu. Před koncem každého roku jsou děti vyučované doma podrobeny bezplatným zkouškám z učiva příslušného stupně.
Děti školou povinné sepisuje místní skol. rada před začátkem škol. roku. Jejich seznam se zapisuje do * školní matriky. Osoby, které provozují kočovnou živnost, nesmějí své děti bráti s sebou. Jejich děti musí zpravidla docházeti do školy jejich trvalého bydliště. S dětmi cizinců se nakládá stejně jako s dětmi domácími. Do veř. školy obecné musí býti přijato každé dítě školou povinné, které bydlí v jejím obvodě. Dětem z cizího obvodu škol. nesmí býti přijetí odepřeno, je-li pro ně místo a nezvýší-li se jeho přijetím přípustný počet žactva. Děti školou nepovinné mohou býti do školy přijaty jen, dovrší-li 6. rok života v době od počátku škol. roku do konce roku občanského, jsou-li tělesně a duševně řádně vyspělé a nepřekročí-li se jejich přijetím přípustný počet dětí ve třídě. K docházce po vykonané škol. povinnosti je potřeba úředního povolení, které se udělí zvláště tehdy, pokud dítě nevychodilo úplně nejvyšší třídy příslušné školy.
Jestliže místní poměry (počasí, komunikace) znesnadňují dětem řádnou návštěvu školy, zřizuje se buď dočasně n. trvale mimo sídlo kmenové školy její expositura, jako její součást n. jen docházková stanice (exkurendní),na niž učitel dochází, aby tu vyučoval shromážděné žáky. Jakmile je možno, má se expositura nebo exkurendní stanice proměniti v samostat. školu.
Veř. škola měšťanská je zpravidla povinnou pro každé dítě od 11 do 14 let, vychodivší s prospěchem 5 ročníků obec. školy. Zproštění této povinnosti může nastati jen z důvodů uvedených výše v obdobném případě jako na školách obecných.
Rodiče n. jejich zástupci jsou odpovědni za řádnou docházku dítek na školách nár. Omluvou je zejm. nemoc, ohrožené zdraví, neschůdnost cesty a p. Zmeškání školy zapisují učitelé do zvl. výkazů, které jsou podkladem úřed. trestního řízení, jež vykonávají školní úřady. Tresty za nedbalou [Školní docházka]-u ukládá okresní úřad.
Školní rok na školách nár. trvá od 1. září do 31. srp. Hlavní prázdniny jsou dvouměsíční, od 29. čna do 31. srp. Obecně prázdné dni jsou neděle a uznané svátky. Mezi škol. rokem je delší prázdno o vánocích, velikonocích a o prázdninách pololetních. V týdnu je buď jeden celý den nebo dva půldny prázdno. Obecné dni prázdna a hlavní prázdniny upravuje podle potřeby min. školství a národní osvěty, na zeměděl. školách min. zeměděl. Vyučování je zpravidla celodenní s polední přestávkou. Nedílné vyučování (jednoduchá frekvence) povoluje se jen výjimečně, zejména na školách měšť. s velkým obvodem a svízelnou komunikací. R. K-š.
a kvůli Marii terezii chodíme do šoly zavedla povinnou školní docházku ale to musela hned na 10 mněsícu nestačilo by půl roku??


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kate Kate | Web | 1. září 2007 v 13:51 | Reagovat

Ahojky u mě je soutěž a 2 bleskowky tak se jukni.

2 honza honza | 1. listopadu 2007 v 20:30 | Reagovat

libí se mi tvuj blog fakt pěknej a stěmi prázdninama je to pravda !!!!

3 jxtizowzcrk jxtizowzcrk | E-mail | Web | 22. května 2009 v 21:56 | Reagovat

K2jOTE  <a href="http://crjucntxutig.com/">crjucntxutig</a>, [url=http://mkweqiqyalbm.com/]mkweqiqyalbm[/url], [link=http://dayxjkrcplzj.com/]dayxjkrcplzj[/link], http://dnsnocdsrixo.com/

4 lnmechzv lnmechzv | E-mail | Web | 29. května 2009 v 19:19 | Reagovat

FJo5Qv  <a href="http://noyyprtkpvzh.com/">noyyprtkpvzh</a>, [url=http://vdqtnvoowakk.com/]vdqtnvoowakk[/url], [link=http://njkousnyxogl.com/]njkousnyxogl[/link], http://bhuofofmcrcp.com/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama